19 серпня 2015 р. Кабінетом Міністрів України постановою № 604 був затверджений «Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту.»
Даний документ передбачає виплату одноразової грошової допомоги у разі:
- загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), якщо смерть/поранення волонтера настали:
1) під час надання волонтерської допомоги громадянам в районі проведення АТО, бойових дій, збройного конфлікту, у тому числі в період здійснення догляду за хворими, інвалідами, одинокими, людьми похилого віку та іншими особами, які через свої фізичні, матеріальні чи інші особливості потребують підтримки та допомоги і проживають в районі проведення АТО, бойових дій, збройного конфлікту;
2) під час надання волонтерської допомоги Збройним Силам, іншим військо-вим формуванням, правоохоронним органам, органам державної влади під час дії особливого періоду, правового режиму надзвичайного чи воєнного стану, проведення АТО, бойових дій, збройного конфлікту.
-встановлення інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцт-ва)
...
Читати далі »
|
Ст. 7 Закону України “Про соціальні послуги” передбачено, що фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначаються і виплачуються компенсаційні виплати. Порядок призначення і виплати компенсації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року №558.
При призначенні компенсаційної виплати слід враховувати, що компенсації виплачуються непрацюючим особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.
Родинні зв'язки між фізичною особою, яка надає послуги та отримувачем соціальних послуг значення не мають.
Інваліди, які за станом здоров'я можуть доглядати та доглядають за іншою особою, теж мають право на компенсаційну виплату.
Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму, затвердженого Законом України “Про Державний бюджет” у таких розмірах:
-
15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи;
-
10 відсотків –інвалідам ІІ групи, дітям – інвалідам;
-
7 відсотків –інвалідам ІІІ групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнаним такими в порядку, затвердженому МОЗ.
Розміри грошової компенсації у 2015 році (в грн.):
...
Читати далі »
|
Законом України „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, та допомоги на догляд” визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України:
Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, та допомога на догляд надається із прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, у розмірах:
...
Читати далі »
|
Статтею 9 Закону "Про державний бюджет 2015" установлено, що у 2015 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 21 відсоток, для дітей - 85 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.
Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2015 році не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.
...
Читати далі »
|
У 2015 році розміри деяких видів державної допомоги становитимуть:
...
Читати далі »
|
Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у 2015 році буде розраховуватися з урахуванням норм вищезазначеного Закону та статтею 7 Закону України „Про Державний бюджет на 2015 рік” з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 „Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”:
...
Читати далі »
|
Статтею 7 Закону України „Про Державний бюджет на 2015 рік” установлено, що у 2015 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 1 176 гривень, з 1 грудня – 1330 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:
- дітей віком до 6 років: з 1 січня – 1 032 гривні, з 1 грудня – 1 167 гривень;
- дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 1 286 гривень, з 1 грудня – 1 455 гривень;
- працездатних осіб: з 1 січня – 1 218 гривень, з 1 грудня – 1 378 гривень;
- осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 949 гривень, з 1 грудня – 1 074 гривень.
|
Законом України „Про
державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” визначено
право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України
та соціальний захист інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів шляхом
встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового
мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та
дітям-інвалідам у 2014 році буде розраховуватися з урахуванням норм
вищезазначеного Закону та статтею 7 Закону України „Про Державний бюджет на 2014
рік” з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265
„Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”.
...
Читати далі »
|
Статтею 9 Закону України „Про Державний бюджет на 2014 рік” установлено, що у 2014 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 21 відсоток, для дітей - 85 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2014 році не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.
...
Читати далі »
|
Законом України „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, та допомоги на догляд” визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України. Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, та допомога на догляд надається із прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, у розмірах:
...
Читати далі »
|
|