Прес-служба Мінпраці (запитання та відповіді) - 11 Серпня 2010 - Управління праці та соц. захисту населення ОРДА
Головна » 2010 » Серпень » 11 » Прес-служба Мінпраці (запитання та відповіді)
10:55
Прес-служба Мінпраці (запитання та відповіді)
Запитання-відповідь:
з 9 серпня по 14 серпня 2010 року
Куди звертатися за оформленням субсидії? Яка процедура?
Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання: 1-заяву; 2 - декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у жилому приміщенні; 3- довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у жилому приміщенні (для працюючих); Рішення про призначення субсидії приймається протягом 10 днів після подання заяви та всіх необхідних документів.
На який термін призначається субсидія?
Така компенсація сім'ї призначається на 6 місяців. Якщо плата за опалення нараховується лише в опалювальний період, субсидія призначається на весь цей період (до 7 місяців). Субсидія на придбання твердого палива призначається один раз на календарний рік.
Чи враховується при наданні субсидій розмір помешкання?
Субсидії розраховуються в межах встановлених норм на квартирну плату (21 кв. м на людину плюс ще 10,5 кв. м - на сім'ю), опалення, користування електрикою, газом, гарячою і холодною водою та іншими комунальними послугами. На всю площу субсидія дається для однокімнатних квартир. В окремих випадках за рахунок коштів, передбачених для надання субсидій, виходячи з конкретних обставин, субсидії можуть призначатися незалежно від розміру загальної площі житла за рішенням районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або комісій, які ними утворені. Рішення про призначення субсидії у таких випадках приймається на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї.
На даний час сім'я користується субсидією, яка призначена по грудень включно. Що робити після зміни тарифів ?
 Перерахунок субсидії буде проведено автоматично без додаткового звернення. Збільшення вартості послуг компенсується за рахунок збільшення розміру субсидії.
Як бути тим, у кого виникла заборгованість по квартплаті? Чи не опиняться такі люди за бортом соцзахисту?
 Однозначно - ні! Бо тепер на субсидії мають право й ті сім'ї, в яких є заборгованість по квартплаті. Спеціалісти Мінпраці так коментують це питання відповідно до букви закону: „Відповідно до пункту 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 року № 1050), у разі виникнення до 1 грудня 2006 року заборгованості з платежів за житлово-комунальні послуги субсидія призначається за умови укладання громадянином з підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг договорів про реструктуризацію заборгованості. Наявність поточної заборгованості, яка виникла після 1 грудня 2006 року, не впливає на визначення права на призначення житлової субсидії. У такому випадку субсидія призначається на загальних підставах”. То ж, зрозуміло, заборгованість - не перешкода для отримання субсидій. Можна додати й те, що Уряд вже доручив МінЖКГ розробити нормативний документ, який врегулює таку новацію.
У нашій квартирі прописані 4 особи – двоє пенсіонерів з пенсією 1644 грн. та 1027 грн., не працююча мати двох дітей віком до 3 років, яка отримує соціальну допомогу по догляду за дитиною, та онук-студент, який отримує стипендію 450 грн та соціальну допомогу по втраті годувальника ( 709 грн.). На яку субсидію ми можемо розраховувати – 10% чи 15%? Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року № 1156 „Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії” (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2010 № 621), за умови призначення житлової субсидії за користування житлом, його утримання та оплату послуг водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот (житлово-комунальні послуги) в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування зазначеними послугами громадяни, зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), сплачують 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - 15 відсотків їх річного сукупного доходу. Якщо у складі зареєстрованих та таких, що проживають у житловому приміщенні (будинку), осіб є діти, інваліди першої або другої групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) громадянина не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць та якщо у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни, розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування зазначеними послугами за умови призначення житлової субсидії становить 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - 10 відсотків річного сукупного доходу Оскільки у складі зареєстрованих у Вашому житловому приміщенні є працездатні особи, за умови призначення житлової субсидії Вам необхідно буде сплачувати за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу.
Що буде у разі, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про свої доходи та майновий стан?
Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо дав невірні дані. У такому разі суму надміру виплаченої йому субсидії доведеться повернути органу, який призначив субсидію. У разі, коли громадянин добровільно не повернув цю суму, питання про її стягнення вирішують у судовому порядку.
Куди звертатися за порадою?
Сьогодні створено Центральний штаб по координації надання житлових субсидій зі співробітників центрального апарату Міністерства та аналогічні регіональні штаби, куди увійшли представники служб соцзахисту, підрозділів ЖКГ та Пенсійного фонду на місцях в усіх областях, у Криму, Києві та Севастополі. Працює урядова "гаряча лінія" 0800 507 309 для звернень громадян, де вони абсолютно безкоштовно зможуть отримати за своїми запитами як усне, так і письмове роз'яснення. Такі ж лінії відкриті й у регіонах. Крім того, при кожному Управлінні праці та соціального захисту на місцях створені спеціальні комісії, які найближчі півтора місяці будуть розглядати всі спірні та нестандартні випадки звернень громадян в процесі масового отримання субсидій.
Прес-служба Мінпраці
Переглядів: 468 | Додав: Admin | Теги: питання, житлові субсидії, призначення субсидії, Прес-служба Мінпраці, відповіді, субсидії | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Hello-Site.ru. Бесплатный конструктор сайтов.

/body>